Експертна оцінка 2020. Зниження вартості експертної оцінки.

25-06-2020             В 2020 році зменшилась ціна на виготовлення експертної оцінки нерухомості. Зниження вартості експертної оцінки відбулося завдяки відміні оплати за реєстрацію на “електронних майданчиках”. Було розпочато встановлення нового порядку оцінки майна, нерухомості, транспорту для нотаріальних операцій.  
         Законом України від 05.12.2019 № 354-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об`єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» скасовано необхідність сплати коштів за формування довідок і звітів про оцінку об`єктів нерухомості на користь приватних електронних майданчиків.
         З 31 січня 2020 року доступ, внесення, перевірка інформації до/з єдиної бази здійснюються безоплатно. Оплачується лише робота оцінювача.
         Зараз запроваджується нова, спрощена модель оцінки об`єктів нерухомості, відповідно до якої можно буде отримати довідку про автоматичну оцінку об`єкта нерухомого майна та на її підставі укласти угоду. У разі незгоди з вартістю об'єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично власник об’єкта нерухомості має право звернутись до суб'єкта оціночної діяльності і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в єдиній базі. Зазначене положення планують запровадити не пізніше 1 липня 2020 року.
         Суб`єкти оціночної діяльності (оцінювачі) та нотаріуси отримають прямий, безперешкодний та безкоштовний доступ до цієї бази. Відтепер інформація з єдиної бази звітів про оцінку є відкритою.

Вернуться на предыдущую страницу