Оформлення нерухомості на дитину.

19-06-2020   

Законодавство України передбачає можливість оформлення нерухомого майна на ім'я дитини. Нерухомість дитині батьки можуть подарувати, придбати (купити), а також дитина може отримати нерухомість у спадок.

Більше того, чинне законодавство України передбачає укладання між батьками договору про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. За таким договором той із батьків, хто живе окремо, передає на користь дитини житловий будинок, квартиру, земельну ділянку. При цьому з моменту укладення договору такого батька припиняються обов'язки з оплати аліментів. 

Угоди щодо придбання (купівлі) нерухомості на ім'я дитини, дарування нерухомості дитині укладаються в письмовій формі, потребують нотаріального посвідчення лише з дозволу органу опіки та піклування. Без такого дозволу нотаріус не зможе провести угоду.

Якщо Ви вже вибрали об'єкт нерухомості та вирішили оформити його на дитину, то отримання дозволу органу опіки – це перше, про що потрібно подбати. Як правило, процес отримання дозволу триває близько місяця-двох. Батькам необхідно звернутися до місцевої служби з прав дітей за місцем реєстрації дитини. У службу необхідно подати заяву батьків, копії свідоцтва про народження дитини, паспорти батьків, документи на нерухомість. 

Завдання органу опіки — упевнитись, що укладання договору відповідає інтересам дитини. Коли розгляд заяви батьків закінчився успішно та дозвіл органу опіки отримано, можна звертатися до нотаріуса для оформлення правочину та подальшої реєстрації нерухомості на ім'я дитини.

Вернуться на предыдущую страницуcountry.ua R24.ua — недвижимость Киева и Украины