Розроблено проект закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості».

19-06-2020   

Фонд державного майна разом із фахівцями галузі розробили проект закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості», що допоможе встановити загальні правила діяльності в цій сфері. Про це повідомив в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров. «На сьогодні відсутнє будь-яке законодавче регулювання брокерської діяльності, немає нормативної бази, яка б встановлювала загальні правила діяльності в цій сфері.», – зазначив Трубаров. 

За його словами, це спричинило появу на ринку «сірих» ріелторів, діяльність яких є не завжди якісною і професійною. Трубаров підкреслив, що відповідно до закону, брокер - це «особа, яка має трирічний досвід роботи агента з нерухомості, успішно склала кваліфікаційний іспит, отримала кваліфікаційний сертифікат брокера з нерухомості та інформація про нього міститься в Держреєстрі брокерів із нерухомості та суб’єктів брокерської діяльності».

Окрім того, брокер зобов’язаний кожні три роки підтверджувати свою кваліфікацію шляхом складання іспиту. При цьому регулювання брокерської діяльності в сфері нерухомості більшою мірою буде здійснюватися саморегулівними організаціями брокерів, - підкреслив Трубаров.

Державне ж регулювання брокерської діяльності у сфері нерухомості здійснюватиметься Фондом держмайна, який матиме право анулювати дозвільні документи за порушення законодавства на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Остання і буде здійснювати контроль за діяльністю брокерів. Метою закону є забезпечення єдиної державної політики у сфері регулювання ріелторської діяльності в Україні, захисту прав і інтересів фахівців у сфері ріелторської діяльності, суб'єктів ріелторської діяльності та споживачів ріелторських послуг.

Проект закону про ріелторську діяльність в Україні: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69071

Вернуться на предыдущую страницу